Farmy fotowoltaiczne

Duże instalacje fotowoltaiczne, o mocach najczęściej ok  1 MW i w górę, to aktualnie bardzo „gorący" temat na rynku. Nie tylko ze względu na rosnące ceny energii oraz ograniczone zasoby paliw kopalnych, które budują rynkową przestrzeń do samodzielnej produkcji i odsprzedaży energii. Dodatkowe możliwości to kontrakty PPA umożliwiające obrót energią poza aukcjami OZE oraz rozwijane systemy do budowania „wirtualnych giełd i elektrowni", które będą wspierały proces odsprzedaży nadwyżek energii do klientów z potrzebą zakupu.

Wielu rolników i właścicieli ziemi decyduje się na taką inwestycję, która zapewnia bezpieczną stopę zwrotu w długiej perspektywie czasu. Z pomocą przychodzi również najnowsza technologia, która zapewnia wyższą sprawność paneli przy niższych cenach zakupu, co ułatwia realizację inwestycji oraz na starcie podnosi jej opłacalność. Niewątpliwą przewagą farmy fotowoltaicznej jest jest mniejsza inwazyjność niż np. wiatraków - farmy są ciche, łatwe w montażu i niemal bezobsługowe (gwarancje na efektywność paneli nawet do 30 lat).

Jeśli posiadają Państwo:

min. 2 ha ziemii 4tej lub niższej klasy gruntu

dostęp do linii energetycznej

płaską ziemię, bądź skierowaną do południa, bez zabudowań i zalesienia

z możliwością przygotowania utwardzonego dojazdu

Warto wziąć pod uwagę inwestycję we własną farmę. Z pomocą w realizacji przychodzą dostępne programy wsparcia finansowego zarówno w formie programów celowanych, jak i komercyjnych rozwiązań w zakresie finansowania.

Nasi partnerzy w zakresie instalacji to najstarsze firmy OZE na polskim rynku, które rocznie montują nawet do kilku tysięcy instalacji fotowoltaicznych. Posiadają własne magazyny, rozwiązania największych producentów na świecie, odpowiednie ubezpieczenia OC działalności oraz rozbudowane działy serwisowe. Co kluczowe - mają wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Stanowią gwarancję bezpieczeństwa i spokojnej eksploatacji przez lata!