Dom

Rosnące zapotrzebowanie na energię, ograniczone zasoby kopalnych źródeł oraz wymagania ekologiczne, którym jako odpowiedzialne społeczeństwo powinniśmy sprostać, to kluczowe powody, dla których warto już dzisiaj zainwestować w odnawialne źródła energii.

Jedną z najbardziej optymalnych i zarazem dostępnych form pozyskwania enegii ze źródeł naturalnych jest fotowoltaika, dzięki której w naszym gospodarstwie domowym jesteśmy w stanie zaspokoić nawet do 100% potrzeb energetycznych.

Instalacja fotowolotaczna, w uproszczeniu, dzięki panelom słonecznym (wykorzystującym najczęściej krzem) wyzwala enegię z promieni słonecznych, a następnie za pomocą inwertera (tzw. falownika) przetwarza prąd stały na prąd zmienny, gotowy do zasilania naszych urządzeń domowych.

Główne elementy instalacji to

  • panele słoneczne (dzisiaj najcześciej moduły monokrystaliczne o mocach od 280 do ponad 400W),
  • inwerter - urządzenie, które przetwarza prąd stały, w zmienny;
  • zabepieczenia AC, DC, ppoż, wyrównania potencjałów;
  • systemy montażowe obejmujące m.in. okablowanie, złączki, profile montażowe, systemy montażowe (śruby, haki, stelażem, balasty).

Dzięki regulacjom prawnym oraz obowiązujacym programom dotującym inwestycje w fotowoltaikę, konsumenci, którzy zdecydują się na instalację we własnym domu mogą liczyć na:

częściowy zwrot kosztów instalacji w ramach programów dotacyjnych, np. "Mój Prąd", "Czyste Powietrze"

możliwość odpisania kosztów instalacji w rocznym PIT w ramach tzw. Ulgi termomodernizacyjnej

dedykowane programy finansowe w formie: kredytów, pożyczek, dzięki którym raty za instalację pokrywają się z zaoszczędzonymi miesięcznymi kosztami zużycia energii

W Solar HIll pomagamy naszym klientom od pierwszej rozmowy na temat możliwości, przez analizę uwarunkowań technicznych instalacji, dobór sprzętu, montaż, serwis na wsparciu w procedurach formalnych kończąć (z OSD, dotacje, finansowanie). Nic na narzucamy i do niczego nie zmuszamy. Jesteśmy zawsze po stronie klienta.

Od 2021 roku wprowadziliśmy do oferty moduły polskiego producenta, które oferują wyjątkową sprawność i ekstremalną odproność na mikropękniecia, dzięki czemu nasi klienci zyskują spokój i bezpieczeństwo na lata!

Nasi partnerzy w zakresie instalacji to najstarsze firmy OZE na polskim rynku, które rocznie montują nawet do kilku tysięcy instalacji fotowoltaicznych. Posiadają własne magazyny, rozwiązania największych producentów na świecie, odpowiednie ubezpieczenia OC działalności oraz rozbudowane działy serwisowe. Co kluczowe - mają wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Stanowią gwarancję bezpieczeństwa i spokojnej eksploatacji przez lata!

Jesteśmy Autoryzowanym Partnerem polskiego producenta ultranowoczesnych modułów, firmy Hanplast Energy.