Niższe koszty eksploatacji biurowca dzięki instalacji fotowoltaicznej.

W styczniu uchyliliśmy rąbka tajemnicy, pokazując kilka zdjęć z prac instalacyjnych, które realizowaliśmy na dachu budynku z lokalami biurowymi. Na zlecenie inwestora podjęliśmy się analizy wykonawczej oraz zaprojektowania i wdrożenia instalacji PV o mocy ponad 32 kWp. Kluczowe dla montażu i doboru rozwiązań były potrzeby w zakresie zużycia energii elektrycznej budynku oraz uwarunkowania montażowe. Dobierając system montażowy wzięliśmy pod uwagę wysokość budynku (3 piętra,) konstrukcję stropu, pokrycie dachu oraz pochylenie połaci względem południa.

Nasi Partnerzy w zakresie wykonawstwa i gwarancji kompleksowo przygotowali wdrożenie – od analizy uzysków, przez montaż (przy wsparciu dźwigu) i konfigurację, na zgłoszeniu do OSD kończąc. Wszystkie prace wdrożeniowe udało się zrealizować w ciągu ok 3 dni, pomimo dość trudnych warunków pogodowych. System został oparty na modułach #JinkoSolar oraz falowniku #SolaxPower.

Dzięki instalacji klient istotnie obniży roczne koszty zużycia energii elektrycznej, zabezpieczając się dodatkowo na okoliczności kolejnych podwyżek cen za energię. Dodatkowo inwestycja została sfinansowana w formie leasingu dla firm (przy pełnym wsparciu Solar Hill), co będzie stanowiło podstawę do regularnych odliczeń podatkowych.

Dziękujemy za zaufanie i życzmy dużo dobrej energii ze słońca!