Fotowoltaika i niższe koszty działalności przedsiębiorstwa.

Poza klientami indywidualnymi, rolnikami oraz podmiotami z sektora mieszkalnictwa (wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie) w portfelu klientów Solar Hill kluczową część stanowią przedsiębiorcy. Właściciele firm, którzy zajmują się zarówno produkcją, jak i usługami w bardzo różnych sektorach gospodarki, a dla których wspólnym mianownikiem jest wykorzystanie energii w codziennym funkcjonowaniu. Mając na uwadze nieustannie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej, jedną z najszybszych i najbardziej skutecznych form ich redukcji jest inwestycja w fotowoltaikę. Kluczową determinantą jej mocy będzie przede wszystkim powierzchnia, jaką na ten cel dysponuje przedsiębiorca. Do wyboru oczywiście mamy zarówno grunt, jak i powierzchnię dachu. Na rynku pojawiają się również systemy wykorzystujące ściany budynków (elewacje), zewnętrzne rolety, a nawet przeszklenia korzystające z technologii kropek kwantowych (tzw. szyby fotowoltaiczne).

Odpowiednio dobrana instalacja, oparta na sprawdzonych rozwiązaniach oraz zainstalowana przez wykwalifikowany zespół montażystów, to gwarancja wieloletniej i bezproblemowej eksploatacji. Dzięki niej pozyskiwana ze słońca energia w ciągu dnia w całości zasila procesy produkcyjne, bądź usługowe w ramach prowadzonej działalności.

Bez konieczność bilansowania niewykorzystanej w dzień zielonej energii z operatorem sieci dystrybucyjnej. Z reguły zapotrzebowanie na prąd jest znacznie większe niż moc uzyskana z instalacji pv uruchomionej na wydzielonej pod ten cel powierzchni. Poza oczywistymi aspektami natury ekonomicznej, dodatkowym uzasadnieniem inwestycji w system fotowoltaiczny będzie aspekt ekologiczny, związany ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, który troszczy się o jakość życia kolejnych pokoleń.

Dzisiaj dzielimy się kolejną realizacją dla świadomego przedsiębiorcy, który prowadzi pralnię. Na jej dachach zainstalowaliśmy ponad 25 kWp mocy, które każdego roku wyprodukują mocno ponad 20.000 kWh zielonej energii. Ostatecznie o tyle mniej energii elektrycznej inwestor będzie musiał kupować co roku do prowadzenia swojej działalności. W dodatku proekologiczne podejście do biznesu może stanowić dodatkowy argument dla wymagających i świadomych klientów. System został oparty na ogniwach JinkoSolar i topowym inwerterze Solar Edge, do którego w komplecie zostały zainstalowane optymalizatory.

Przy tej okazji polecamy zainteresowanym przedsiębiorcom, którzy szukają zewnętrznych źródeł finansowania instalacji, zapoznanie się z propozycją, którą przygotował Bank Gospodarki Krajowej. Więcej info tutaj: preferencyjne pożyczki na instalacje PV